Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 3 Temmuz 1992 tarihinde bir Eğitim Fakültesi ve iki Meslek Yüksekokulu ile eğitim vermeye başlamıştır. 2018 yılı itibariyle üniversitemiz, 4 Enstitü, 14 Fakülte, 8 Yüksekokul, 13 Meslek Yüksekokulu ile beraber toplam 39 eğitim birimine ulaşmıştır.

Bunların yanı sıra; 31 Araştırma ve Uygulama Merkezi de faal haldedir. Üniversitemize bağlı 7 tanesi Çanakkale merkez ilçede olmak üzere 15 yerleşke bulunmaktadır. 2018 yılı verilerine göre üniversitemizde 49.169 öğrenci eğitim-öğretim alırken, 1617 akademik personel görev yapmaktadır. Ayrıca; uluslararası öğrenci sayısında son yıllarda ciddi bir artış yaşanan üniversitemizde, 33 adet yabancı uyruklu öğretim üyesi ve 65 farklı ülkeden eğitim alan toplam 1587 uluslararası öğrenci bulunmaktadır.

“Kalite odaklı, yenilikçi ve girişimci bir üniversite olmak” misyonu doğrultusunda, nitelikli akademik personeli, uygulamalı öğrenme, sosyal, kültürel imkanları ve 7/24 hizmet veren kütüphanesi ile eğitim-öğretim hizmetlerine devam eden üniversitemizin tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

ÇOMÜ Web sitesi https://www.comu.edu.tr/


ÇOMÜ Eğitim Fakültesi

ÇOMÜ Eğitim Fakültesi, kent merkezinde yer alan Anafartalar Yerleşkesinde 1992 yılından itibaren eğitim-öğretim hizmetlerini sürdürmektedir. Eğitim Fakültesi, 8 bölüm ve 17 programla ülkemizin öğretmen ve bilim insanı ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadır.

ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Web sitesi http://egitim.comu.edu.tr/


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Anafartalar Yerleşkesi Eğitim Fakültesi