IHEC2024 Yayın Süreci

Tam Metin Bildiri Kitabı, Eğitimde Kuram ve Uygulama Dergisi ve Higher Education Governance & Policy Dergisi Yayın Süreci

Konferansta sözlü olarak sunulan bildirilerin yayınlanması için katılımcılar yayın hakem süreçlerinden geçmek koşuluyla, YÖÇAD Tam Metin Bildiri Kitabı (Türkçe veya İngilizce) ya da YÖÇAD bünyesinde yayınlanan Higher Education Governance & Policy (HEGP) Dergisini (İngilizce) tercih edebilirler.

Aşağıda yayın süreçlerine dair bilgiler yer almaktadır:

(1) YÖÇAD tarafından yürütülecek olan Tam Metin Bildiri Kitabı (The Proceedings Book) süreci:

Tam metin bildiri kitabı Türkçe veya İngilizce metinlerin gönderimi için son tarih 1 Kasım 2024 olup, tam metin olarak hazırlananan bildirilerin gönderimi konferans düzenleme kurulu tarafından belirlenen formatta ( Tam Metin Bildiri Formatı ) ve yocad.ihec@gmail.com adresine word dokümanı olarak gönderilmelidir.

Konferansa katılım sağlayan yazarların gönderdikleri Tam Metin Bildiriler, kitap editörlerinin öneri ve düzenlemelerinin yazarlar tarafından tamamlanmasının ardından editörün onayı ile basıma gönderilir.

Tam Metin Bildiri Formatı

Tam metin bildiri formatına bu linkten ulaşabilirsiniz. (PDF)

Tam metin bildiri formatını bu linkten indirebilirsiniz. (docx)

(2) Higher Education Governance & Policy Dergisi (HEGP) iş birliği ile yürütülecek olan dergi süreci:

Higher Education Governance & Policy Dergisi (HEGP) İngilizce olarak yayınlanacaktır. Konferansta Türkçe sunulan bildiriler de İngilizce’ye çevrilmesi durumunda bu dergide yayınlanabilirler. Derginin yıllık normal yayın süreci işletilecektir. İngilizce metinlerin gönderimi için son tarih 1 Kasım 2024 olup, yayın süreci detaylarına aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz:

– Dergi websitesi: https://dergipark.org.tr/en/pub/hegp

– Dergi yazım kılavuzu: https://dergipark.org.tr/en/pub/hegp/writing-rules

– Dergi indeksler: https://dergipark.org.tr/en/pub/hegp/indexes

Gelen makalelerin basımı (yazarın konferans katılımı konfirme edildikten sonra), dergi editörleri tarafından yürütülecek hakemlik süreci sonunda verilecek kararlara göre söz konusu olacaktır.