IHEC2023 Genç Araştırmacılar Oturumu

Bu yıl, Fenerbahçe Üniversitesi ve Yükseköğretim Çalışmaları Derneği (YÖÇAD) işbirliğinde düzenlenen 6. Uluslararası Yükseköğretim Çalışmaları Konferansı (IHEC)’nda, yükseköğretim çalışmaları alanında kariyerinin başındaki araştırmacılara yönelik özel oturumlar düzenlenecektir. Oturumlar ana konferansla aynı günlerde olacaktır.

Düzenleme Kurulu

  • Tugay Durak, Londra Üniversitesi (UCL)
  • Dr. Yusuf İkbal Oldaç, Lingnan Üniversitesi
  • M. Furkan Uzan, Southampton Üniversitesi
  • Mete Kurtoğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Genç araştırmacılar oturumlarına kimler katılabilir?

Bu oturumlara, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesindeki yükseköğretim çalışmaları alanıyla ilgilenen öğrenciler katılabilir.

Neden genç araştırmacılar oturumuna katılmalıyım?

Bu oturumlara katılarak akademik çalışmanızı diğer kariyerinin başındaki araştırmacılarla paylaşacak ve aynı zamanda oturumlara katılan deneyimli yükseköğretim araştırmacılarından çalışmanızı daha ileriye taşıyacak değerli dönütler alma şansı elde edeceksiniz. Ayrıca yükseköğretim çalışmaları alanındaki diğer genç araştırmacıları yakından tanıma fırsatı bulacak, ileriye dönük akademik iş birliklerinin ilk adımını atmış olacaksınız. Son olarak, konferansta sadece genç araştırmacılara yönelik düzenlenecek olan kontenjan ile sınırlı etkinliklere (yurtdışı deneyim paylaşımı, akademik yazım çalıştayı vs.) katılmak için öncelik hakkına sahip olacaksınız.

Bu oturumlara katılan araştırmacılar, ana konferanstaki diğer oturumlara katılma hakkına sahip olup konferans sonunda ana konferans katılımcılarıyla aynı sertifikayı alacaklardır.

Bu oturumlara katılmak için ne yapmalıyım?

6. Uluslararası Yükseköğretim Çalışmaları Konferansı ana sayfasında yer alan “bildiri başvuru” linkinden bildirinizi değerlendirilmek üzere yükleyebilirsiniz. Bildirinizi sisteme yüklerken “Genç Araştırmacılar Oturumu” formunu seçiniz. Ayrıca öğrenci olduğunuzu belgeleyen öğrenci belgenizi yüklemeniz gerekmektedir.

Sunum yapmasam da katılabilir miyim?

Öğrenci olduğunu belgeleyen ve indirimli dinleyici konferans ücretini ödeyen katılımcılar oturumlara dinleyici olarak katılabilir.

Herhangi bir ödül verilecek mi?

Evet! Bu oturumlara katılan ve sunum yapan 1 kişiye (veya 1 sunum grubuna) ‘‘Genç Araştırmacılar Ödülü’’ verilecektir. Ödül, sunum ve değerlendirilmek üzere yüklenen başvuru metninin kümülatif değerlendirme sonucuna göre verilecektir.